ANLIFT wynajem podnośników

      Podnośniki spalinowe

 

 

              Podnośniki spalinowe to często spotykane urządzenia dźwigowe przeznaczone do prac wykonywanych na powietrzu. To zwyżki zasilane za pomocą silnika diesel, napędzane przy użyciu mieszanki ropy. Zapewniają niezakłóconą pracę, ze względu na dużą moc, jaką dysponują. Podnośniki spalinowe należą do pojazdów samojezdnych. Są wyposażone w koła, stabilnie przytwierdzające pojazd do podłoża.

              Zawsze obliczone są na udźwig określonej masy, co należy bezwzględnie kontrolować i przestrzegać. Podnośniki spalinowe mogą mieć konstrukcję nożycową, do której przytwierdzona jest platforma z barierkami lub bez. Inne modele posiadają wysięgnik, będący przegubowo – teleskopowym ramieniem o różnej długości, zakończonym koszem, który swobodnie mieści kilka pracujących w nim osób.

              Podnośniki spalinowe wykorzystuje się do mniejszych prac remontowych, tam gdzie znacznie utrudniony jest dojazd samochodów dostawczych wyposażonych w przytwierdzony do podwozia podnośnik. Podnośniki spalinowe mogą być dużych gabarytów i sporej wagi, lecz często spotyka się także lżejszy i dzięki temu bardziej zwrotny sprzęt. Najnowsze podnośniki spalinowe należą do bardzo ekonomicznych urządzeń, na co konstruktorzy kładą dziś coraz większy nacisk.