ANLIFT wynajem podnośników

      Wąska zwyżka

 

 

              Urządzenia dźwigowe potocznie bywają także nazywane zwyżkami. Pochodzenie semantyczne jest proste do wyjaśnienia. Sprzęt który dzięki przegubowo – teleskopowemu wysięgnikowi pnie się wzwyż, będzie nazywany zwyżką. Podnośniki mają bardzo różne rozmiary, jedne z nich są naprawdę poważnych gabarytów, inne muszą być lekkie i zwrotne, dzięki czemu są także niewielkie. Wąska zwyżka jest niezbędnym podnośnikiem używanym wewnątrz nieco mniejszych pomieszczeń.

              To pojazdy samojezdne, napędzane elektrycznie lub spalinowo, które z łatwością poruszają się w takich miejscach jak kościoły czy galerie handlowe. Wąska zwyżka jest urządzeniem bez którego nie odbyłoby się większość prac remontowo – naprawczych. Podnośnik o stosunkowo niewielkim rozstawie kół jest szczególnie niezbędny w straży pożarnej, gdzie niektóre akcje ratownicze wymagają użycia specjalistycznego sprzętu jak np. wąska zwyżka.

             Zwyżka może być zbudowana według konstrukcji nożycowej i posiadać platformę lub kosz, w którym swobodnie mieszczą się ludzie. Wąska zwyżka jest lekka i charakteryzuje się niewielka wagą. Najczęściej jest to pojazd samojezdny o napędzie spalinowym lub elektrycznym. Urządzenie jest szeroko dostępne w ofercie wypożyczalni sprzętów dźwigowych.