ANLIFT wynajem podnośników

      Podnośnik ramieniowy

 

 

              Podnośnik ramieniowy należy do specjalistycznych urządzeń dźwigowych. Wiele z nich najczęściej używa się w górnictwie. Jego zastosowanie jest szerokie, a tym, co go wyróżnia to przede wszystkim, długie, wysuwane ramie o budowie przegubowo – teleskopowej. Podnośnik ramieniowy stosowany podczas górniczych robót jest bardzo stabilny i wytrzymały. Musi być odporny na bardzo duże, kilkutonowe obciążenia, toteż bardzo często należy do podnośników stacjonarnych.

             Hydrauliczny mechanizm wysuwanego teleskopowego ramienia służy do podnoszenia i przemieszczania towarów. W górnictwie stosuje się go do przeładunku lub wyładunku ciężkich skał. Bywa także używany  podczas akcji ratowniczych i remontowych. Takie podnośniki charakteryzuje minimalna szczelina robocza. Podnośnik ramieniowy może posiadać korpus aluminiowy lub stalowy.

            Surowiec z jakiego jest wykonany będzie jednak istotnie wpływał na jakość oraz wytrzymałość urządzenia. Podnośniki mogą być także na stałe zamontowane na samochodach osobowych, dzięki czemu transport sprzętu odbywa się szybko i sprawnie. Podnośnik ramieniowy używa się także do wszelkich prac remontowo – budowlanych, stanowi niejako przedłużenie ludzkich rąk oraz odciążenie mięśni.